♦ LGP: Wisła - Peter Prevc zwycięzcą konkursu indywidualnego, Żyła drugi! ♦ LGP: Wisła - 14. Ziobro, 17. Kubacki, 18. Hula, Kot 25., Stoch 26., Wolny 28. ♦ Maciej Kot kontuzjowany ( skręcenie kostki ) ♦ LGP: Wisła - Polska nokautuje rywali w drużynówce, Czesi drudzy ♦ W tym sezonie LGP zawodnicy przetestują nowy system szykowany na MŚ w Lotach Narciarskich. Polega on na tym, że noty z kwalifikacji będą liczyły się w zawodach. Zawodnicy są podzieleni w I serii na 4 grupy po 12 zawodników. Do finału awansuje 6. skoczków z każdej grupy ♦

2010 - 2014

LGP: Wisła - Prevc najlepszy, Żyła drugi!

źródło: skokipolska.pl

Peter Prevc nie pozostawił rywalom złudzeń i bezproblemowo zwyciężył w zawodach indywidualnych LGP w Wiśle. Słoweniec uzyskał skoki na odległość: 129.5m i 132m. Drugą pozycję wywalczył Piotr Żyła, który osiągnął: 124m i 131.5m. Podium uzupełnił czwarty skoczek kwalifikacji Andreas Wellinger: 130.5m i 131.5m. Drugi skok Niemca był podparty. Do finałowej serii, składającej się z 24 skoczków, którzy okazali się najlepsi w grupach, awansowało czterech Polaków. Jan Ziobro ( 123,5m oraz 126,5m ) zajął 14. miejsce, Dawid Kubacki ( 123m i 125m ) był 17., a tuż za nim uplasował się Stefan Hula ( 123,5m i 124m ). Mimo braku awansu z grupy, punkty do klasyfikacji generalnej zdobyli jeszcze kontuzjowany Maciej Kot (25. miejsce), Kamil Stoch (26. miejsce) oraz Jakub Wolny (28. miejsce).

Data: 26.07.2014r.

Maciej Kot kontuzjowany

źródło: berktschi.com

Maciej Kot doznał kontuzji podczas treningu przed konkursem indywidualnym Letniej Grand Prix w Wiśle. Zakopiańczyk skręcił kostkę podczas gry w siatkówkę.  Skoczek wystąpił jednak w I serii zawodów.

LGP: Wisła - Polska nokautuje rywali w drużynówce, Czesi drudzy

Polacy na podium LGP Wisła 2014, fot, Julia Piątkowska

Polacy okazali się najlepsi, skakali daleko i ładnie. Walka o drugie i trzecie miejce toczyła się do ostatnich skoków. Ostatecznie podium uzupełnili
 Czesi i Austriacy. Wszyscy Polacy spisali się bardzo dobrze: Maciej Kot (129,5 m/260,6 pkt), Piotr Żyła (131,5 m/268,1 pkt), Dawid Kubacki (124,5 m/251,6) i  Kamil Stoch (130,5 m/281,2pkt), który indywidualnie był dzisiaj najlepszy! Na drugim miejscu, z ogromną stratą do Polaków, uplasowali się Czesi: Roman Koudelka(130,5 m/275,5 pkt), Antonin Hajek (125,0 m/ 251,1 pkt), Lukas Hlava (124,0 m/258,4 pkt)  i Jakub Janda (129,5 m /251,1 pkt). Na najniższym stopniu podium znalezli sie Austriacy, w składzie: Gregor SchlierenzauerMichael HayboeckStefan Kraft i Thomas Diethart. Kolejne miejsca zajęli Norwegowie, Niemcy, Słoweńcy, Japończycy i Szwajcarzy. Do drugiej serii nie zdołali się zakwalifikować Rosjanie i Koreańczycy.

102.7

Kamil Stoch miał problemy po wyjściu z progu, z tąd tylko 114.5m.

Data: 25.07.2014r.

LGP: Wisła

źródło: skisprungschanzen.com

Skocznia w Wiśle zawitała na początku kalendarza LGP 2014. 25 lipca odbędą się zawody drużynowe, a dzień później indywidualne. Jest to obiekt o punkcie K 120, jego rozmiar wynosi 134 metry. Rekord to 137.5m, które osiągnął Jure Sinkovec. W tym sezonie zawodnicy przetestują nowy system szykowany na MŚ w Lotach Narciarskich, polegający na tym, że noty z kwalifikacji będą liczyły się w zawodach. Zawodnicy po serii kwalifikacyjnej zostają podzieleni na 4 grupy po 12 zawodników. Z każdej z tych grup awansuje 6. najlepszych skoczków.

Data: 23.07.2014r.

MP: Wisła Kamil Stoch mistrzem

Polski zawodnik utrzymał pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Fot. PAP/Grzegorz Momot
źródło: sport.wp.pl

Kamil Stoch był bezkonkurencyjny dla swoich rywali podczas Letnich Mistrzostw Polski w Wiśle, które odbyły się 19 lipca. Wraz z nim na podium stanęli: Piotr Żyła i junior Jakub Wolny.

Kompleks skoczni w tureckim Erzurum zniszczony

W kompleksie skoczni narciarskich (K125, K95, K65, K40 i K20) w tureckim Erzurum doszło do osunięcia się ziemi. Szkody są bardzo duże. Zeskoki wszystkich obiektów są całkowicie zniszczone, a na wieżach można dostrzec wiele pęknięć. Na skoczni K125 odbywały się zawody LGP. Katastrofa budowlana w Erzurum może być gwoździem do trumny dla prężnie rozwijających się turecich skoków.

Data: 16.07.2014r.